• Turniej Wiedzy Pożarniczej
          • Turniej Wiedzy Pożarniczej

            W dniu 15 marca 2024 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bychawie odbyła się XLVI Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.                                                       

            Gminnym organizatorem tego turnieju był Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bychawie.                                                                                        

            Naszą szkołę reprezentowali: Michał Piekarz, Borys Baran, Konrad Bigos, Tomasz Kałużny i Jakub Sopoćko.                                                                                      

        • Konkurs na projekt świątecznej kartki pocztowej Gminy Bychawa WIELKANOC 2024 rozstrzygnięty
          • Konkurs na projekt świątecznej kartki pocztowej Gminy Bychawa WIELKANOC 2024 rozstrzygnięty

            15 marca 2024 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bychawie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w XXXIV edycji konkursu plastycznego na projekt świątecznej kartki pocztowej Gminy Bychawa WIELKANOC 2024.                                                                                                 

            Wyróżnienia z naszej szkoły otrzymali:                                                          

            Dawid Kłos                                                  

            Emilia Marciniuk                                       

            Konrad Bigos                                         

            Maja Grabska                                      

            Marcel Leżański                           

            Marcelina Grabska

            Miłosz Leżański.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom.

            Dziękujemy nauczycielkom przygotowującym uczniów do konkursu.

        • CZEKAMY NA WIOSNĘ!
          • CZEKAMY NA WIOSNĘ!

            Kącik przyrodniczy na etapie edukacji wczesnoszkolnej służy do obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz kształtowania zainteresowań. Służy jako baza do edukacji ekologicznej.

            Klasa druga, czekając na wiosnę, już 20.02.2024r. założyła kącik przyrodniczy. Uczniowie przynieśli różne nasiona i poznali podstawe zasady pielęgnacji roślin. Po omówieniu etapów siania, z zapałem przystąpili do sadzenia cebuli, siania rzeżuchy, sałaty i kopru.

            Obecnie „Zielony kącik” jest ważnym elementem dydaktycznym i dekoracyjnym w klasie. Jest miejscem prowadzenia doświadczeń i eksperymentów, dzięki którym dzieci zdobywają i wzbogacają swoją wiedzę przez wzrok, smak, węch i dotyk.

            Bogumiła Rosołowska

        • Dzień Kobiet z Samorządem Uczniowskim!
          • Dzień Kobiet z Samorządem Uczniowskim!

            W piątek 8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy z Samorządu Uczniowskiego własnoręcznie wykonali dla wszystkich Pań i Koleżanek kartki z życzeniami, do których dołączyli słodkie upominki.  Panowie udali się do każdej klasy i złożyli życzenia. Zdecydowanie był to dzień szczerej serdeczności i uśmiechu!

             

            Dominika Winiarczyk

        • Z ortografią za pan brat
          • Z ortografią za pan brat

            W piątek - 8 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny.

            Były to eliminacje do II Międzyszkolnego Dyktanda o tytuł Gminnego Mistrza Ortografii 2024 pod patronatem Burmistrza Bychawy, a organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej.

            Do eliminacji szkolnych przystąpiło 24 uczniów z kl. VI i VII. Do kolejnego etapu przeszło troje uczniów:

            Zuzanna Grela (ucz. kl. VII),

            Wiktoria Skoczylas (ucz. kl. VII),

            Michał Piekarz (ucz. kl. VI).

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy "połamania piór" podczas pisania kolejnego dyktanda, gdzie będą walczyć o tytuł Gminnego Mistrza Ortografii 2024.

            Laureaci konkursu otrzymali z rąk pana dyrektora - Bogusława Golewskiego dyplomy i nagrody (kubki z logo naszej szkoły), a pozostali uczestnicy dostali smycze reklamowe również z logo szkoły.

            Anna Bartnik

             

        • "Zaelektryzowani" u Kajtka
          • "Zaelektryzowani" u Kajtka

            1 marca zawitał do naszej szkoły pan z programu „Zaelektryzowani”. Pan Kuba pokazał nam różne doświadczenia. Przedstawił, jak zachowa się balon pompowany azotem. Gdy pękł był ogromny huk. Dużo głośniejszy niż gdy balon jest pompowany powietrzem. Pokazał także bardzo ciekawe doświadczenie wpływu napięcia powierzchniowego na wodę. Użył do tego pojemnika szklanego z wodą. Otwór przykrył szczelnie naciągniętym bandażem, tak aby po bokach nie wylała się woda, po czym odwrócił do góry dnem. Po odsunięciu podstawki woda się nie wylała pod wpływem napięcia powierzchniowego. Było wiele ciekawych doświadczeń. Najbardziej spodobało mi się gdy pan Kuba włożył butelkę wypełnioną azotem do beczki wypełnionej gorącą wodą z kulkami. W wyniku działania gorącej wody na butelkę z ciekłym azotem nastąpił wybuch i piłeczki wyrzucone zostały z beczki. Bardzo spodobały mi się te doświadczenia. Z ciekawości wykonałam doświadczenie z wodą w domu. Z przyjemnością pochwale się ,że mi się udało.

            Milena Wilkołazka, kl. VII

            W ten piątek do naszej szkoły przyjechał pan z grupy „Zaelektryzowani”, który przedstawiał pokazy fizyczno-chemiczne. Pokazywał nam doświadczenia fizyczno-chemiczne. Wybierał z pośród uczniów ochotników do pomocy. Pierwsze doświadczenie polegało na nadmuchaniu balonu helem, miało to udowodnić, że hel jest gazem lekkim oraz lżejszym od powietrza. Do następnego doświadczenia wybrał ochotnika spośród uczniów. W  trakcie doświadczenia pan namoczył rękę pomocnikowi w płynie do mycia naczyń, w którym były bańki gazu butanu, następnie podpalił ją ogniem. W ten sposób udowodnił, że ten gaz jest łatwopalny. W trakcie super doświadczenia mieliśmy okazję doświadczyć na własnym głosie działania helu, który zmienia naszą wysokość dźwięku podczas próby mówienia. Kolejne doświadczenie polegało na nałożenie azotu na rękę dziewczynki, dziewczynkę nic nie bolało nie miała odmrożeń tylko czuła mrowienie w ręce. Tłumaczył nam różne związki fizyczno-chemiczne. Prowadzący podkreślił, jak ważne jest bezpieczne obchodzenie się z ogniem i korzystanie z gazu w gospodarstwie domowym. Bardzo mi się podobał pokaz ponieważ dowiedziałam się dużo ciekawych informacji. Z chęcią poszłabym na kolejny taki pokaz.

            Oliwia Niedźwiedź, kl. VII

            1 marca bieżącego roku w naszej szkole odbył się pokaz eksperymentów chemiczno - fizycznych organizowany przez grupę ,,Zaelektryzowani”. Tego dnia uczniowie klas I-VII zebrali się przy sali gimnastycznej, czekając na wydarzenie. O godzinie 10:00 wszyscy weszliśmy do pomieszczenia a następnie zajęliśmy miejsca. Podczas ich trwania pan pokazywał nam działanie helu na struny głosowe oraz wyjaśnił, że może być dla nas niebezpieczny. Następnie prowadzący pokazał nam: wybuch wodoru z kolorowymi piłeczkami, mieszankę propan-butan, wrzenie ciekłego azotu, eksperyment palącej się ręki. Pan prowadzący szczególnie podkreślił, aby dbać o swoje bezpieczeństwo podczas wszystkich eksperymentów. Myślę, że to przedstawienie podobało się i zaciekawiło dużą część uczniów naszej szkoły.

            Wiktoria Skoczylas, kl. VII

          • Najserdeczniejsze życzenia

            dla dziewczynek, dziewczyn i kobiet z naszej szkoły

            w dniu Waszego święta!

        • DZIEŃ  OTWARTYCH  DRZWI
          • DZIEŃ  OTWARTYCH  DRZWI

            Chętne Dzieci 3, 4, 5, 6 i 7-letnie przybyły wraz z Rodzicami w dniu 7 marca 2024 r. na DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI do oddziałów przedszkolnych.

            Pobyt dzieci trwał tylko dwie godziny, a już niektóre maluszki chciały zostać TU dłużej!

            Serdecznie dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za przybycie do przedszkola i liczymy, że już niedługo spotkamy się ponownie!

            Zapraszamy również inne dzieci, które dzisiaj nie mogły do nas dotrzeć! Kolorowy, wesoły, ciekawy świat przedszkolaków na Was czeka! 

        • Dzień Kobiet w podskokach
          • Dzień Kobiet w podskokach

            Uczniowie z klas starszych w ramach obchodów tradycyjnego Dnia Kobiet już 4 marca 2024 r. wyjechali do Lublina na specjalną dwugodzinną lekcję wychowania fizycznego, która odbyła się w Strefie Wysokich Lotów.

            Pod czujnymi oczami trenerów, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, ćwiczyli intensywnie, poprawiając swoją sprawność i sylwetkę.

            Czas spędzony na trampolinach, zjeżdżalniach czy poduszkach powietrznych pozwolił odpocząć od codziennych trudów życia uczniowskiego. Sport połączony z rozrywką to niezły prezent z okazji Dania Kobiet, a chłopcy, jak zwykle na tym wyjeździe skorzystali!

            Anna Bartnik